ממונה בטיחות – יועץ בטיחות

בית מאמרים ממונה בטיחות – יועץ בטיחות

 

יועץ בטיחותממונה בטיחות

ההתמקדות בבטיחות בעבודה הפכה למוחשית יותר בעידן הנוכחי וככל שאנו ערניים יותר לפרסום, אנו מבחינים בקמפיינים מגוונים מטעם משרדי ממשלה, המתריעים בפני מעסיקים על אחריותם לגבי בריאות עובדיהם ועל חובתם להכין תכניות לניהול הבטיחות שנתיות, הכוללות סקרי סיכונים ונהלים לאיתור מפגעים, כל זאת לצורך מניעת פגיעה בעובדים וצמצום הסכנות בעבודתם. תפקידו של יועץ בטיחות הוא לסייע למנהל בביצוע פעילויות הנדרשות בחוק, שהמנהל עצמו אינו מוסמך לבצעם! כמו כן, יועץ הבטיחות משמש למנהל מעין עורך-דין, מייעץ לו בדבר הפעילויות שהחוק דורש, מדריך את עובדיו כנדרש בתקנות, ומסייע לו לשמור על בריאות העובדים ובטיחותם, כל זאת תוך התחשבות בנהלי הארגון,בהתאמת נהלים אלה לחוק וביישומם בפועל. ככל שיבצע ממונה בטיחות את תפקידו בצורה מקצועית יותר, כך באופן ישיר תתבצע שליטה טובה יותר בסיכונים וצמצומם יתאפשר.

אל תתפשרו על טיב היועץ

יועץ הבטיחות שלכם, כמי שאמון על הבטיחות במפעלכם, שם לו למטרה להעלות את רמת הבטיחות של העובדים בארגון וככזה חייב להיות בעל הסמכות נרחבות הנדרשות ע"י החוק. יועץ הבטיחות מתמחה בתחומים רבים ורוכש הסמכות הקשורות לנושאי העבודה בהם הוא מתמחה.
ככל שהוא בעל הסמכות רבות יותר, כך ייטב למעסיק, שמקבל "כיסוי מקצועי" נרחב יותר. כך, בין היתר, נדרש יועץ הבטיחות להתמחות בתחומים הבאים: בטיחות כללית של העובד בהתאם למשימותיו, ביצוע סקרי סיכונים והערכת סיכונים, עבודה בגובה, שימוש בחומרים מסוכנים, מניעת דליקות ובטיחות אש, שימוש בציוד מגן אישי ועוד.

בחירת יועץ הבטיחות צריכה לפיכך, להתבצע בהתאם לסוג העבודה הנדרשת ובהתאם להסמכותיו הרשמיות של יועץ הבטיחות. הדרכות בטיחות בעבודה נקבעו בחוק והן חיוניות לשמירת בריאותם של כלל העובדים וחייהם. אם אתם בעלי עסק אשר לא מתפשרים על בטיחות וגהות, ולא רוצים "לתת הסברים" בבתי משפט, אל תתפשרו על רמת יועץ הבטיחות בחברתכם ודאגו כי הוא מחזיק בהסמכות הנדרשות ובמקצועיות והמיומנויות הנדרשות, הן ברמה המוסרית והמקצועית והן על פי חוק.

עובדים מקצועיים הם עובדים בריאים, שמרו על חייהם ועל חייכם ממשו את אחריותכם כמעסיקים!

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר

פוסטים דומים

מבדקי בטיחות למוסדות חינוך

בטיחות במוסדות חינוך היא עקרון וערך מוביל בכל הקשור לתלמידים במוסדות חינוך. מערכת החינוך תפקידה לקבוע..

המשך קריאה..
בטיחות בעבודה

שר בטיחות ואיכות בע”מ מתמחה בתחות בטיחות בעבודה, ניהול פרואקטיבי של הבטיחות וסיוע בנושאי כיבוי אש…

המשך קריאה..
סקר סיכונים

סקר סיכונים סקר סיכונים הינו לב ליבה של תוכנית הבטיחות. על-פי ממצאי סקר הסיכונים, נוכל לסווג כל..

המשך קריאה..